דפדפן פיירפוקס | הורדת פיירפוקס | פירפוקס

אודות פיירפוקס | אודות הדפדפן פיירפוקס

מוזילה פיירפוקס (Firefox; במקור "Phoenix", לתקופה קצרה "Mozilla Firebird") הוא דפדפן אינטרנט חופשי המפותח על ידי קרן מוזילה ומאות מתנדבים. כ־25 מיליון הורדות ב־99 הימים הראשונים מאז שחרורה של הגרסה היציבה הראשונה, 1.0, הפכו אותו למוצר הקוד הפתוח הנפוץ ביותר בקרב משתמשים ביתיים.

מטרת פיתוחו של פיירפוקס היא ליצור דפדפן קל, מהיר, פשוט וגמיש העומד בפני עצמו. פיירפוקס מבוסס על הדפדפן של חבילת היישומים "Mozilla Suite". פייירפוקס הפך למוקד המאמצים של מפתחי מוזילה (יחד עם לקוח הדואר האלקטרוני "Thunderbird"), והוא מחליף כיום את ה־Mozilla Suite כמוצר המרכזי של הקרן.

תכונותיו המרכזיות של הדפדפן כוללות חוסם חלונות קופצים מובנה, תמיכה בערכות נושא (סקינים), גלישת אינטרנט באמצעות לשוניות (טאבים), תמיכה מלאה בתקנים ואפשרות להתקנת הרחבות (Extensions) להגדלת השימושיות של הדפדפן. על אף שדפדפנים נוספים הציעו גם הם תכונות אלה בעבר, פיירפוקס היה הדפדפן הראשון שיישם אותן באופן נרחב.

פיירפוקס זכה לתשומת לב רבה כתחליף לדפדפנים אחרים כדוגמת Internet Explorer ‏(IE) של חברת מיקרוסופט. נכון להיום (2005) אחוז השימוש בדפדפן עומד על יותר מ־10% מכלל הדפדפנים. תומכים רבים מאמינים שפיירפוקס יוסיף להקטין את אחוזי השימוש ב־IE, ואולי אף יצית מחדש את מלחמת הדפדפנים.

מידע זה נלקח מויקיפדיה - האנציקלופדיה החופשית,
בכפוף לתנאי רישיון GNU.